YEAR

NOs

2005-06

76

2006-07

73

2007-08

64

2008-09

56

2009-10

78

2010-11

63

2011-12

78

2012-13

42

2013-14

46

2014-15

21

2015-16

31

2016-17

51

S.NO

Name of the Students

Year

Branch

Game

 1

M.Mohamed Nisan

II

MBA

Atheletics

 2

T.Vimal Mugesh

IV

ICE

Atheletics

 3

B.Soorya

III

CIVIL

Atheletics

 4

K.Sabari Sankar

III

ICE

Atheletics

 5

K.Hari Haran

III

MECH

Atheletics

 6

M.Sivaprakash

III

EIE

Atheletics

 7

A.Harikrishnan

I

MBA

Atheletics

 8

K.Kannan

II

MBA

Atheletics

 9

B.Praveen

III

ICE

Atheletics

 10

M.S.Pavan Gupta

II

ECE

Swimming

 11

C.S.B.Priyhvi Raj

I

Civil

Swimming

 12

B.Danush Kumar

III

IT

Badminton

 13

S.Sakthi Maheswari

I

IT

Badminton

 14

R.Jeyaraman

III

EIE

Ball Badminton

 15

S.Muthu Kumar

II

MBA

Ball Badminton

 16

K.Manivannan

III

ICE

Ball Badminton

 17

M.Sathish

IV

MECH

BasketBall

 18

S.Divya

II

EIE

BasketBall

 19

J.Suchithra

II

EEE

BasketBall

 20

S.Ajay Krishna

I

MECH

Chess

 21

R.Ganesh

III

IT

Chess

 22

J.Saranya

IV

IT

Chess

 23

C.A.Bhavani Devi

I

MBA

Fencing

 24

C.Gankatharan

I

MBA

Hockey

 25

C.Aravind Samy

III

EEE

Hockey

 26

C.Sarath Babu

III

ECE

Hockey

 27

S.Deebika

III

MCA

Judo

 28

K.Alli Rani

I

EIE

Kabaddi

 29

M.Nandhini

IV

EIE

Kabaddi

 30

M.Ranjith

I

ME

PowerLifting

 31

T.Prabhu

III

MECH

PowerLifting

 32

S.Yusuf Babu

II

MBA

PowerLifting

 33

P.Ramya

I

MBA

PowerLifting

 34

Ajay Narayanan

III

B.TECH

Rowing

 35

G.Adhithiyan

II

EEE

Table Tennis

 36

R.Athityan

III

CIVIL

Table Tennis

 37

S.Shanmathi

III

CSE

Table Tennis

 38

Raveena Deenadhayalan

III

IT

Table Tennis

 39

G.V.Balaji

II

ECE

Taekwondo

 40

S.Srijith

III

CSE

Tennis

 41

P.A.Suriyan

III

CIVIL

Tennis

 42

S.Palani

IV

EIE

VolleyBall

 43

G.Ramakrishnan

II

EEE

VolleyBall

 44

K.Praveen Kumar

IV

EIE

VolleyBall

 45

V.Subramanian

III

CIVIL

VolleyBall

 46

S.Lalu Prasath

I

CIVIL

Weight Lifting

 47

S.Karthik

II

MECH

Weight Lifting

 48

Moideen Aroon

II

EEE

Best Physique

 49

G.Muthuvel

III

MCA

Best Physique

 50

K.Nagarajan

II

MBA

Best Physique

 51

P.Venugopal

II

ME(PE)

Best Physique